Kurs Empatycznej Komunikacji

Kurs Empatycznej Komunikacji stworzyłem dla wszystkich tych, którzy poszukują dróg do lepszej, sprawniejszej komunikacji z samym sobą i innymi. Wszyscy wzajemnie się ze sobą komunikujemy. Nie zawsze ta komunikacja przebiega łatwo. Często doświadczamy braku zrozumienia lub sami nie jesteśmy w stanie zrozumieć siebie i drugiej osoby.
Czasami bywa tak, że nasza komunikacja jest trudna, ponieważ w chwili konfliktu, kiedy pojawia się dużo emocji, ciężko nam przekazać czego tak naprawdę potrzebujemy i ciężko jest nam też usłyszeć drugą osobę.

Z pomocą przychodzi NVC – Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication – NVC) podejście stworzona przez Marchalla Rosenberga bazujące na komunikacji ze sobą i innymi, w którym przyczyniamy się do poprawy jakości życia, swojego i innych. Podejście to skupia się na emocjach i potrzebach. Istotą Porozumienia bez Przemocy jest: nastawienie na obserwację, nazywanie uczuć, świadomość potrzeb, poszukiwanie najlepszej z możliwych strategii, która zaspokoi potrzebę – naszą lub drugiego człowieka.

Dzięki zastosowaniu tego podejścia możesz łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w lepszym kontakcie z samym sobą i z drugim człowiekiem. Nauczysz się też rozwiązywać konflikty. Ten sposób komunikacji z jednej strony pozwala nam wyrażać się szczerze, bez obawy, że kogoś zranimy, z drugiej – empatycznie odbierać innych. Są to cenne umiejętności, które okazują się bardzo pomocne, zarówno w komunikacji ze sobą samym, bliskimi, jak i w relacjach biznesowych.

Kurs przeznaczony dla każdego, kto chce tworzyć lepsze relacje (partnerskie, rodzinne, zawodowe,…).

Podczas 3 modułów poznasz założenia podejścia NVC i cztery obszary rozwoju do empatycznej komunikacji, które przećwiczysz na żywo w ćwiczeniach w parach i grupach.

Dzięki kursowi Empatycznej Komunikacji:
→ nawiążesz głębszy kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami,
→ nauczysz się empatycznej komunikacji,
→ nauczysz się metod komunikacji w konflikcie,
→ nauczysz się jak formułować prośby,
→ przećwiczysz model w komunikacji z drugim człowiekiem.

Kurs jest podzielony na 3 części. Łącznie będą to 3 weekendowe zjazdy (po dwa dni). Jest to kurs, w którym stawiamy na praktykę: około 80% to ćwiczenia, pozostałe 20% to teoria.

Moduł I

Kontakt ze sobą i rozpoznawanie swoich uczuć i emocji

Aby zacząć dobrze komunikować się z innymi, musimy zacząć od komunikacji ze sobą. Nauczymy się rozpoznawać nasze uczucia, a także kryjące się pod nimi potrzeby. Nauka rozpoznawania własnych potrzeb jest krokiem milowym w komunikacji z innymi. Poznamy też narzędzia przewracające kontakt ze sobą i swoimi potrzebami. Nauczymy się pozbywać osądów na temat drugiej osoby oraz formułować skuteczne prośby.

Moduł II

Kontakt z drugim człowiekiem i nauka empatycznego słuchania

Będziemy przyglądać się aspektom empatycznego słuchania. Nauczymy się odkrywać uczucia, potrzeby i prośby wysyłane przez drugą osobę.

Moduł III

Dialog i rozwiązywanie konfliktów

Nauczymy się jak porozumieć się podczas konfliktu. Połączymy wszystkie nabyte dotychczas umiejętności i dodamy nowe, które sprawią, że w chwili eskalacji konfliktu, będziemy mieli możliwość powrócić do zasobów i narzędzi.

+ Empatyczne “dwójki” pomiędzy zjazdami

Aby umocnić wszystkie nabyte umiejętności, pomiędzy zjazdami będziemy dobierać się w tzw. ‘dwójki empatyczne’ i praktykować empatyczne rozmowy raz w tygodniu pomiędzy zjazdami.

OPINIE:
„Jakie to szczęście być sobą !
I dać sobie możliwość poznawać siebie w każdej nowej chwili !
Tego akurat nauczyłam się na kursie Empatycznej Komunikacji!
By najpierw na siebie spojrzeć z empatią, najpierw usłyszeć swoich potrzeb i zrozumieć co czuje, i jak wtedy staje się łatwo komunikować z innymi bez oceny ,bez krytyki lub przyklejanie latek tylko ze zrozumieniem, z intencją , z ciekawością i w końcu czuć satysfakcję z Komunikacji, łatwość ,lekkość i wiarę że to co powie wniesie w życie drugiego człowieka nadzieję, nowe inspiracje, nowe pomysły i też zbuduje most we współpracy po którym lekko się idzie , idzie się z uśmiechem i radością !
Dziękuję!”
Natalia

„Jedną z największych wdzięczności jaką mam do siebie w zeszłym roku – to że poszłam na Twój kurs. Spośród innych warsztatów na jakich byłam – po Twoim poczułam… hm, otwarcie. Taka główna myśl jaką mam, gdy je wspominam: tam doświadczyłam nvc. Nie tylko uczyłam się o nim, ale właśnie doświadczyłam.”

Ania

„Jestem wdzięczna za organizacje tych warsztatów. Czuje się zainspirowana, pełna energii i zadowolona. Moja potrzeba rozwoju i inspiracji jest zaspokojona.”

Teksty z ankiet Warsztatów Empatycznej Komunikacji:

„Super warsztat! Będę polecać dalej! Dużo więcej dał mi ten warsztat odnośnie uczuć/emocji niż podczas pracy z moją psychoterapeutką.”

„Bardzo dużo wiedzy i ćwiczeń poznałam w zaledwie 2 dni, za co jestem bardzo wdzięczna. Miała kilka przełomowych momentów co w jakiś sposób zmieni moje życie.”

 

TERMIN:
Moduł I: 5-6 października
Moduł II: 9-10 listopada
Moduł III: 7-8 grudnia
Godziny: 09:00 – 17:00

MIEJSCE:
Gdańsk

CENA:
2200 – 3900 zł (w zależności od Twoich możliwości) – Ty decydujesz
Chciałbym, aby warsztat był dostępny niezależnie od zasobów finansowych uczestników, dlatego oferuje możliwość wyboru kwoty z w/w przedziału.
W przypadku problemów z wyborem kwoty przedstawiam propozycję:
3900 zł – ta kwota pokrywa koszty przygotowania i organizacji warsztatu oraz regeneracji, a także opłaca koszt rozwoju (szkolenia, superwizje)
2900 zł – ta kwota pokrywa koszty przygotowania i organizacji warsztatu oraz regeneracji
2200 zł – ta kwota pokrywa podstawowe koszta organizacji warsztatu

UWAGI:
Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie zaliczki (500zł) – kliknij „Przejdź do płatności”.

Data

05 paź 2024 - 08 gru 2024

Czas

09:00 - 17:00

Koszt

2200 - 3900 zł

Więcej informacji

Przejdź do zapisów

Lokalizacja

Gdańsk
Przejdź do zapisów

Bartosz Zadurski

Shopping Cart
Scroll to Top