Zoga

ZOGA

 

Zoga to koncepcja ruchowa dla każdego kto chce osiągnąć swobodę i świadomość ruchu oraz postawy w 4D. Poddaje próbie wszystkie możliwe relacje ciała do grawitacji i tworzy wiele globalnych i lokalnych wektorów ruchu dostępnych w ciele.

Używa mapy Taśm Anatomicznych (Anatomy Trains) do kierowania procesem biomechanicznych interwencji wokół tensegracyjnego systemu powięziowego. Asany Jogi są testami funkcjonalnymi i pozycjami wywołującymi różne wektory pociągania pomiędzy różnymi warstwami powięziowymi. Zoga jest zaprojektowana dla wspierania i osiągania celów Integracji Strukturalnej i stworzenia trwałej zmiany wzorca w organizacji systemu mięśniowo – powięziowego w ludzkim ciele.

 

Podczas zajęć w kameralnej grupie (max 10 osób) lub na indywidualnych sesjach skupimy się na odnalezieniu obszarów w ciele, które zostały z jakiś względów usztywnione, napięte. Następnie poprzez zastosowanie odpowiednich ćwiczeń będziemy stopniowo przywracać ciału prawidłowe ułożenie, tym samym wprowadzając więcej swobody i elastyczności w nasze tkanki.

Każdy z nas ma inne wzorce strukturalne. Z tego względu jeśli chcemy poprawić swoją postawę musimy dowiedzieć się jakie ćwiczenia będą dla nas najlepsze oraz w jaki sposób powinniśmy je wykonywać aby sobie nie zaszkodzić. Wprowadzenie równowagi do ciała wymaga czasu i indywidualnego podejścia, również zwrócenia uwagi na wzorce które powtarzamy na co dzień i wyeliminowanie tych negatywnych, generujących napięcia w ciele – a w dalszej perspektywie nieprawidłową postawę.

 

Podczas zajęć:

→ poznasz swoją strukturę ciała (co jest fajnego w Twoim ciele a nad czym warto popracować)
→ dowiesz się jak pracować ze swoim ciałem (jakie ćwiczenia wykonywać) w trakcie zajęć ale również samodzielnie w domu
→ znacząco poprawisz swoją postawę
→ wprowadzisz równowagę do swojego ciała
→ poprawisz elastyczność swoich ruchów
→ dzięki usunięciu napięć odczujesz lepszy przepływ energii w ciele co przełoży się na Twoje samopoczucie
→ doświadczysz lepszego czucia siebie
→ dowiesz się jak przestać generować nieprawidłowe wzorce strukturalne
→ pozbędziesz się napięć mięśniowo powieziowych które mogę generować ból

Dzięki odpowiedniemu podejściu i regularności można osiągnąć zaskakująco dobre efekty!

Cennik

Oferuję możliwosć skorzystania z zajęć Zoga Movement w kameralnych grupach (maksymalnie 10 osób) lub sesjach indywidualnych.

  • Cykl 6 zajęć 330/360 zł
  • Warsztat 3h 150/180 zł
  • Sesja indywidualna 200 zł

Najbliższe terminy warsztatów lub cyklu sesji sprawdzić na CentrumSoma.pl